Polish English German

Rejestracja

Telefon:
Tarnobrzeg (+48) 15 822 98 59
Łańcut (+48) 572 374 434

E-mail: biuro@perimplant.pl

Godziny otwarcia

 

 

Tarnobrzeg

Poniedziałek : 9:30 - 19:00

Środa : 9:30 - 19:00

Piątek : 9:30 - 19:00

 

 

 

 Łańcut

Wtorek : 10:00 - 17:00

Czwartek : 15:00 - 20:00

 

 Sobota : nieczynne

 

Pomieszczenia klimatyzowaneUłatwienia dla osób niepełnosprawnychNapoje zimne i gorące

Perimplant

StartProtetyka ⇨ Korony i mosty

Korony i mosty

Korona, 3Korony i mosty są to uzupełnienia protetyczne wykonywane w laboratorium przez techników dentystycznych. Mogą być osadzone na zębach własnych lub implantach. Przed wykonaniem tych uzupełnień zęby filarowe (stanowiące podporę) muszą być odpowiednio przygotowane przez lekarza.

Jeśli pod tego typu uzupełnienie jest wykorzystywany ząb żywy to musi być wcześniej oszlifowany w znieczuleniu. Jeśli filarem jest ząb martwy, przeleczony kanałowo to powinien być wzmocniony wkładem koronowo-korzeniowym.

Korona, 4Korony i mosty zbudowane są najczęściej z dwóch warstw: zewnętrznej-ceramiki (odpowiedzialnej za efekt estetyczny) i wewnętrznej - metal/cyrkon (odpowiedzialnej za wytrzymałość konstrukcji). Wewnętrzna warstwa może być wykonana ze stopu stali nierdzewnej, stopu metali szlachetnych (złoto, srebro/pallad) lub na bazie tlenku cyrkoni.

Most, 1Najczęściej korony porcelanowe wykonywane są z podbudową stalową (dobra jakość w stosunku do ceny).

W sytuacji kiedy występują uczulenia na określone metale można je eliminować ze stopu. Korona o podbudowie złotej ma tą zaletę, że kolor metalu jest łatwiejszy do zamaskowania i sam metal ma właściwości przeciwbakteryjne. W przypadku złota można również zastosować technikę galwaniczną - dającą dużą dokładność w wykonawstwie.

 

Most, 2Zdecydowaną przewagę nad metalami, rzutującą na efekt końcowy ma podbudowa cyrkonowa. Korona pozbawiona metalu staje się obojętna dla organizmu (nie uwalnia jonów), a przy tym ma transparencję/przezierność, przez co lepiej imituje ząb własny.

 

 

mt_ignore

 
(C) 2001 - 2024 Centrum Stomatologii Estetycznej, Znieczulenia ogólne zęba, Implanty nowoczesne Rzeszów, Tarnobrzeg
realizacja medox.pl | Mapa strony | Polityka prywatności | Polityka cookies