Polish English German

Rejestracja

Telefon:
Tarnobrzeg (+48) 15 822 98 59
Łańcut (+48) 572 374 434

E-mail: biuro@perimplant.pl

Godziny otwarcia

 

 

Tarnobrzeg

Poniedziałek : 9:30 - 19:00

Środa : 9:30 - 19:00

Piątek : 9:30 - 19:00

 

 

 

 Łańcut

Wtorek : 10:00 - 17:00

Czwartek : 15:00 - 20:00

 

 Sobota : nieczynne

 

Pomieszczenia klimatyzowaneUłatwienia dla osób niepełnosprawnychNapoje zimne i gorące

Perimplant

Start ⇨ Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Pacjenci coraz częściej zgłaszają się do gabinetów stomatologicznych nie po to, by leczyć zęby, ale by je wybielać. Piekny uśmiech przyczynia się do naszego dobrego samopoczucia, pozytywnej samooceny i pewności siebie. Jest dodatkowym atutem nie tylko w życiu prywatnym, ale i zawodowym. Niejednokrotnie decyzja upiększenia uśmiechu pada przed ważnym wydarzeniem osobistym (np. ślubem).

Piękny uśmiech kojarzy się ze zdrowymi, białymi zębami, ustawionymi prosto w pełnych łukach zębowych. Uzyskanie takiego efektu wiąże się często nie tylko z samym zabiegiem wybielania. Może być również związane z działaniem wielu specjalistów: ortodonty, chirurga, protetyka.

Zabieg profesjonalnego wybielania zębów, przeprowadzany w gabinecie dentystycznym, warto zacząć od usunięcia powierzchniowych przebarwień, powstających z powodu palenia tytoniu, picia mocnej kawy czy herbaty czy kolorowych soków i wina. Do usuwania powierzchniowych przebarwień szkliwa w warunkach domowych można stosować pasty, płukanki, plastry, proszki – do kupienia w aptekach lub drogeriach. W gabinecie używa się do tego celu gumek, szczotek, piaskarek, skalerów które skutecznie ale delikatnie usuną kamień oraz przebarwienia.

W naszym gabinecie stosujemy kilka metod wybielania, które można podzielić ogólnie na systemy wybielania domowego i gabinetowego.

Wybielanie domowe/nocne.

W przypadku wybielania domowego lekarz robi wycisk zębów, a następnie po odlaniu modeli w pracowni wykonywana jest plastikowa szyna na zęby. Jest ona wykonana z cienkiego, przeziernego celuloidu. Szyna ta po aplikacji do niej żelu wybielającego jest zakładana przez pacjenta na zęby. Szyna zakładana jest na noc, ewentualnie na kilka godzin w ciągu dnia. Czas trwania kuracji zależy od efektu i oczekiwań pacjenta. Zwykle trwa od 1-3 tygodni.

Wybielanie gabinetowe.

Po oczyszczeniu zębów lekarz zabezpiecza dziąsła specjalnym preparatem. Na zęby nakładany jest żel, który pozostawia się na 30-60 min. Proces przyśpiesza naświetlanie specjalną lampą lub laserem. Substancją aktywną żelu wybielającego jest nadtlenek wodoru. Żel w swoim składzie zawiera również substancje zabezpieczające zęby przed nadmierną nadwrażliwością podczas zabiegu. Efekt widoczny jest po pierwszym zabiegu, ale najlepiej umówić się na dwie-trzy wizyty utrwalające.

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie jest bezbolesne ale u niektórych pacjentów może wystąpić przejściowa nadwrażliwość zębów, która szybko mija.
Przez kilka dni po zabiegu należy zaprzestać palenia papierosów, picia kawy, herbaty, coli, czerwonego wina i innych "kolorowych" napojów oraz pokarmów. Aby utrzymać biel zaleca się szczotkowanie zębów ogólnie dostępną pastą wybielającą.

 
(C) 2001 - 2024 Centrum Stomatologii Estetycznej, Znieczulenia ogólne zęba, Implanty nowoczesne Rzeszów, Tarnobrzeg
realizacja medox.pl | Mapa strony | Polityka prywatności | Polityka cookies