Polish English German

Rejestracja

Telefon:
Tarnobrzeg (+48) 15 822 98 59
Łańcut (+48) 572 374 434

E-mail: biuro@perimplant.pl

Godziny otwarcia

 

 

Tarnobrzeg

Poniedziałek : 9:30 - 19:00

Środa : 9:30 - 19:00

Piątek : 9:30 - 19:00

 

 

 

 Łańcut

Wtorek : 10:00 - 17:00

Czwartek : 15:00 - 20:00

 

 Sobota : nieczynne

 

Pomieszczenia klimatyzowaneUłatwienia dla osób niepełnosprawnychNapoje zimne i gorące

Perimplant

Start ⇨ Implanty, Implantologia

Implanty, Implantologia

Implantologia stomatologiczna to dziedzina stomatologii będąca najbardziej zaawansowaną metodą przywracania brakujących zębów i dająca jednocześnie szansę na uzyskanie pięknego uśmiechu.

Co to jest implant?

Korona na implancie

Zabieg umieszczenia implantu w kości przeprowadzany jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym.
Sprawnie przeprowadzony zabieg wszczepienia jednego implantu, w prostej sytuacji trwa ok. 30 min. Dla większości pacjentów jest odczuwalny jak inny zabieg (usunięcie zęba) w znieczuleniu miejscowym.

 

 

Przekrój implantu zęba

 

 

1. korona zęba
2. korona protetyczna
3. łącznik protetyczny
4. korzeń zęba
5. śruba implantu

 

 

 

 

Lekarz nacina dziąsło i po nawierceniu łoża kostnego wprowadza implant do kości. Dziąsło zostaje zaszyte, a szwy są usuwane po 7-10 dniach. Przez następny okres 2-6 miesięcy (zależy od powierzchni implantu i warunków miejscowych) zachodzi proces zrośnięcia implantu z kością tzw.osseointegracji.
Na okres gojenia ma wpływ również to czy zabieg implantacji wymagał poszerzenia techniki przez np. regenerację kostną tzw. GBR. Przy dobrej stabilności pozabiegowej implantu, często możliwe jest założenie (na okres gojenia) odbudowy tymczasowej. Jest ona wymieniana po tym czasie na koronę docelową.

Ryzyko

Dla wykwalifikowanego lekarza wszczepienie implantu jest rutynowym zabiegiem chirurgicznym. Przy odpowiednio zaplanowanym zabiegu ryzyko wystąpienia powikłań jest zminimalizowane. Zawsze przed zabiegiem pacjent jest informowany o możliwych najczęstszych powikłaniach w danej sytuacji. Przed leczeniem podpisywana jest standardowo zgoda pacjenta na zabieg.

Gwarancja

Przed zabiegiem pacjent jest informowany o poszczególnych etapach leczenia i najczęstszych powikłaniach jakie w danej sytuacji mogą się pojawić. Następnie podpisywana jest zgoda na zabieg. Standardowo gwarancja na leczenie implantologiczno-protetyczne obejmuje okres 5 lat. W ramach gwarancji usuwane są problemy techniczne prac. Podstawowym warunkiem skorzystania z gwarancji jest regularne zgłaszanie się na kontrole i higienizację co pół roku. Gwarancja nie obejmuje rezultatów samego leczenia bo tych tak do końca nie sposób przewidzieć. Długoterminowy efekt uzależniony jest min. od zdolności regeneracyjnych pacjenta. Pacjent musi być też świadomy, że z czasem pewne elementy protetyczne (śrubki, korony) mogą ulec zużyciu i wymagają wymiany.

Zapraszamy osoby z miasta Rzeszów, Tarnobrzega i okolic. Szczegółowe informacje w zakładce kontakt.

W naszej praktyce wykorzystujemy następujące systemy implantologiczne:

Producent StraumanProducent CamlogProducent Osstem ImplantProducent  AlphaBio Tec In Harmony With NatureProducent MIS Make It SimpleProducent Implant Direct Simply Smarter Sybron Dental SpecialtesProducent MozoGrau Polska Implanty Stomatologiczne

 
(C) 2001 - 2024 Centrum Stomatologii Estetycznej, Znieczulenia ogólne zęba, Implanty nowoczesne Rzeszów, Tarnobrzeg
realizacja medox.pl | Mapa strony | Polityka prywatności | Polityka cookies