Polish English German

Rejestracja

Telefon: (+48) 15 822 98 59

E-mail: biuro@perimplant.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek : 8:00 - 20:00

Wtorek : 8:00 - 20:00

Środa : 8:00 - 20:00

Czwartek : 8:00 - 20:00

Piątek : 8:00 - 20:00

Sobota : nieczynne

Pomieszczenia klimatyzowaneUłatwienia dla osób niepełnosprawnychNapoje zimne i gorące

Perimplant

Start ⇨ Znieczulenie ogólne

Narkoza – znieczulenie ogólne

W naszej przychodni mamy możliwość wykonywania zabiegów w znieczuleniu ogólnym - narkozie.

Znieczulenie to polecane jest pacjentom, u których planowany jest większy zabieg chirurgiczny, pacjentom upośledzonym umysłowo oraz osobom mającym fobię stomatologiczna (u których strach uniemożliwia wykonanie jakichkolwiek zabiegów).

Znieczulenie ogólne wiąże się z uśpieniem pacjenta z wyłączeniem świadomości i odczuwania bodźców zewnętrznych (ból, stres).

Przed zabiegiem każdy pacjent wykonuje badania krwi, EKG i jest konsultowany przez lekarza anestezjologa. Podczas konsultacji lekarz wypełnia dokumenty wymagane do kartoteki pacjenta i przedstawia do podpisu zgodę na wykonanie zabiegu w znieczuleniu ogólnym.

Na wizycie u lekarza istotne jest udzielenie dokładnej informacji o stanie zdrowia. Ważne są szczegóły o przebytych i aktualnych chorobach, przebytych zabiegach operacynych i przyjmowanych lekach. Informacje te potrzebne są przy kwalifikacji pacjenta do zabiegu i w celu doboru optymalnych leków podawanych podczas znieczulenia.

Na początku znieczulania pacjent ma podłączane urządzenia monitorujące funkcje życiowe, jest zakładane wkłucie do naczynia i podawane są stopniowo leki powodujące stan uśpienia. Po uśpieniu pacjenta zakładana jest rurka intubacyjna dotchawicza z uszczelnieniem. Zabezpiecza to pacjenta przed dostaniem się do dróg oddechowych ciał obcych i płynów.

W czasie znieczulenia podawane są poprzez wkłucie do żyły leki (m.in.przeciwbólowe, zwiotczające) a przez rurkę środki wziewne wraz z tlenem. Przez cały czas zabiegu nad bezpieczeństwem pacjenta czuwa lekarz anestezjolog z pielęgniarką anestezjologiczną oraz monitorowane są stale parametry życiowe przez aparat do znieczulenia ogólnego. Na wyposażeniu posiadamy wysokiej klasy sprzęt Datex Ohmeda ADU. Poza aparatem posiadamy pełne wyposażenie wymagane dla znieczulenia ogólnego zaś instalacje gazowe z rozprężnią montowała nam profesjonalna firma specjalizująca się w montażach szpitalnych.

Wybielanie zęba

Po zakończeniu leczenia, zaprzestaje się podawania środków powodujących narkozę i pacjent się wybudza. Po wybudzeniu pacjent jest transportowany do sali wybudzeń gdzie pozostaje do chwili odzyskania pełnej świadomości.

 
(C) 2001 - 2022 Centrum Stomatologii Estetycznej, Znieczulenia ogólne zęba, Implanty nowoczesne Rzeszów, Tarnobrzeg
realizacja medox.pl | Mapa strony | Polityka prywatności | Polityka cookies